Vítejte na stránkách Moje-hory

Hned na úvod bych chtěl říct, že nejsem horolezec ba ani lezec.

Mám rád přírodu a hlavně hory v jakékoliv podobě a pohyb v horském prostředí mě učaroval natolik, že jsem se rozhodl vytvořit i web kde si budu uchovávat informace o tom co jsem prošel, zdolal či prožil v horách.

Hory a kopce mě oslovili sice už jako značně "dospělého jedince", ale možná i proto se snažím přistupovat k objektivnímu nebezpečí nástrah hor poměrně obezřetně a zbytečně neriskovat.

Moje začátky byli v Tatrách kdy jsem si v návalu radosti koupil první trekové boty s GORA-TEXem od Salomonu a vše začlo :-)

 

První zajímavější akce přišla v roce 2005, kdy jsme v partě Ondry Marvana, Dany Fišerové a Pepiho Slámy vyrazili do Vysokých Tater. dodnes na tuto akci rád vzpomínám i když vlastně pro mě nebyla nejvydařenejší. Možná špatná fyzička, možná nějaký metabolický problém mě diskvalifikovali, že jsem odešel Rysy a druhý den jsem s podlitými nehty na palcích u noh a oteklýmu kotníky se povaloval v kempu. Třetí den jsem s radostí vyrazil s ostatními na Bystŕou lávku. Krásný den, azurové nebe babího léta nevyvážili moje oteklé kolena a kotníky. Sestup z Bystré lávky Mlynickou dolinou byl pro mě utrpením, které jsem završil sjezdem lanovkou ke Štrbskému plesu přičemž neopatností mě z lanovky vypadl foťák-tehdy poměrně špičkový Kodak.

Kolena a kotníky se zahojili, foťák jsme druhý den našli a dodnes z něj padají poměrně slušné snímky.Rok na to rok jsem si již nadělil botky od Asolo a zjistil náhlou proměnu :-)

 

Od té doby jsem již našlapal pár stovek kilometrů a kdyby mě o velikonocích na Malé fatře nějací hodní celoročně opálení lidé neodnesli moje trekáče, tak by asi sloužili dodnes. Protože vše zlé je i k něčemu dobré, tak jsem si dál pořídil vyšší řadu bot a to Asolo Sasslong na které nedám dopustit. Je to již bota vhodná pro delší treky, je vhodná pro VHT a ledovcové tůry a chodi se v ní jak v bavlnce.    

 

Doporučení návštěvníkům

Informace na těchto stránkách jsou pouze informativní a vyjadřují moje vlastní zkušenosti s pohybem v horách.

Snažím se v horách chovat zodpovědně, zbytečně neriskovat a tedy informace, které se zde dočtete nejsou návodem pro nikoho.